Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přirozený porod dvojčat a trojčat

4. 8. 2008

60% dvojčat a trojčat se rodí císařským řezem. Možná je potřeba se začít ptát.....

 

Na youtube se můžete podívat na pěkně zpracované fotopříběhy žen, které rodily přirozenou cestou.

Tento příspěvek je zajímavý proto, že je zde uveden případ o tom, že i trojčata lze přivést na svět normálním vaginálním porodem. Kupodivu jsem k tomuto tématu našla i závěry z výzkumu, který  byl prováděn v USA, kdy všechny matky, které měly předpoklady k tomu, aby byl porod veden touto cestou, byly úspěšně provedny s dobrými výsledky. Problém je nejspíš to, že "základní předpoklady" pro vedení porodu přirozenou vaginální cestou splňuje jen omezený počet trojčátkových rodiček. Každopádně u nás lékařská praxe vede všechny trojčátkové porody císařským řezem.

http://www.youtube.com/watch?v=7E-wULAaD50

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Porod trojcat

(Monika, 8. 8. 2008 20:59)

Tzn., ze trojcatka se nerodi vzdy cisarskym rezem? To jsem teda velice prekvapena! Ja osobne jsem rodila v Belgii a tam je to pravidlem, proto jsem tak udivena..., vzdyt to musi byt hrozne riskantni!!! O to vic, ze miminka maji prevazne nizsi vahy!

Sekce je pro vícerčátka bezpečnější

(Ája, 4. 8. 2008 21:23)

Dle svých zkušeností a ze zkušeností maminek z klubu dvojčat a vícerčat Karlovarského kraje mohu říci, že sekce je pro vícerčátka (hlavně B, C)nejbezpečnější - je méně rizik pro děti. Nevím proč u nás není sekci na žádost maminky vyhověno.